Gebelikte Kuyruk Sokumu Batması Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Gebelikte Kuyruk Sokumu Batması Belirtileri ve Tedavisi

Gebelikte Kuyruk Sokumu Batması, Kuyruk sokumu birbirine bağlı 3 tane küçük kemikten oluşmaktadır. Gebelikte kuyruk sokumu batması gebeliğin ilk aylarında kendisini göstermeye başlayabilmektedir. Gebelikte kuyruk sokumunun başlama nedeni ise gebe bir bayanın vücudunda hormon değişikliği yaşayarak relaxin ismi verilen hormon salgılanmaya başlar ve vücudun doğuma hazırlanması için eklemler gevşemeye başlamaktadır. Gebelikte kuyruk sokumu batması yatar pozisyonda bir yandan diğer yana dönerken kendisini hissettirebilmektedir. Bundan dolayı da gebe olan kişi uyumakta zorlanabilmektedir.

Gebelikte kuyruk sokumu batması ağrısı sanki o bölgede iltihap varmış gibi ağrılar meydana gelir. Genellikle de oturup kalkarken ve yatarken kemiklerin birbirine sürtünmesi ile bu ağrılar şiddetli bir şekilde meydana gelir. Gebeliğin ilerleyen aylarında kişi kilo almaya başlar ve bu ağrılar fazlalaşır. Bundan dolayı bu dönemde fazla kilo alınmamaya çalışılmaktadır.

Gebelikte kuyruk sokumu batması tedavisi nasıl yapılır?

Ağrıları çok sancılı olduğu için hiç zaman kaybetmeden tedavi edilmesi gerekmektedir. Gebelikte kuyruk sokumu batması rahatsızlığının tespitini kesinlikle bir Uzman doktor yapabilmektedir. Doktor teşhisi koyduktan sonra makattan müdahale ederek düzeltme yapabilir ya da yanlardaki kaslara masaj yaparak tedavi edebilmektedirler. Bu yapılan masaj kişi son derece rahatlatmaktadır.

Gebelikte kuyruk sokumu batması rahatsızlığı olan kişilerin yapması gerekenler
  • Ortası delik olan simide benzer bir minder üzerinde oturmalıdırlar.
  • Lavabo ihtiyaçlarını klozet tipi tuvaletleri kullanarak gidermelidirler.
  • Kesinlikle bir fizik tedavi uzmanına muayene olmalısınız.

Gebelikte Kuyruk Sokumu Batması Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kuyruk Sokumu Çekme Yöntemleri

Kuyruk Sokumu Çekme Yöntemleri

Haber Bülteni

Güncel

Kuyruk Sokumu Kaşıntısı Nedenleri?

Kuyruk Sokumu Kaşıntısı Nedenleri?

Güncel

Kuyruk Sokumu Batması Nasıl Geçer?

Kuyruk Sokumu Batması Nasıl Geçer?