Kuyruk Sokumu Kemiği Ağrısı Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kuyruk Sokumu Kemiği Ağrısı Nasıl Geçer?

Kuyruk sokumu kemiği ağrısı nasıl geçer, vücudun sağlıklı bir şekilde görevini yerine getirmesi için kuyruk sokumundaki problemlerin giderilmesi gerekir. Kuyruk sokumu kemiği batması, herhangi bir çarpma veya kaza sonucu ortaya çıkan rahatsızlıklar içerisinde yer alır. Kuyruk sokumunun içerisinde 3 adet ince kemik bulunur ve bu kemikler birbirine bağlı halde yer alır. Buradaki kemikler oldukça hassas olduğundan dolayı herhangi bir sebepten dolayı kırılması veya zedelenmesi ortaya çıkan sorunlar içerisindedir. Kuyruk sokumu kemiği ağrısınasıl geçer, kişinin yanlış oturması, sert bir zeminde sürekli durulması, vücudun sabit halde bulunması, bu bölümde bulunan kemiğin zarar görmesine veya iltihaplanması sonucu ortaya çıkar. Özellikle oturarak çalışan kişilerde bu problem fazla görülür.

Kuyruk sokumu kemiği ağrısı nasıl geçer?
 • Bu süreç içerisinde kişinin tedavi edilmesi ile bu bölümde olunan şikâyetlerin geçmesi sağlanır. Özellikle doktorun uygulayacağı anestezik ilaçlar veya ağrı kesici ilaçlarla o bölgede rahatlama sağlanır.
 • Bazı hastalara enjeksiyon uygulaması yapılarak bölümde bulunan şiddetli ağrıların tedavi edilmesi sağlanmaktadır.
 • Kuyruk sokumu kemiğinde bulunan ağrının kemiğin parçalanmasından dolayı ortaya çıktığı belirtiliyor ise x ışını tedavisi ile bu bölümde bulunan problemin ortadan kaldırılması sağlanarak hastadaki ağrıların giderilmesi sağlanır.
 • Bazı hastalara uygulanan enjeksiyon tedavisi ilk seansta yeterli olmadığı için işleme devam edilmesi ağrılarda giderilme sağlar.
 • Kuyruk sokumu kemiği ağrısı genellikle kadınlarda daha fazla görülmektedir. Kadınların genetik yapısı sebebiyle kuyruk sokumunda farklılık bulunmaktadır. Özellikle hamilelik sürecinde bu problem daha fazla ortaya çıktığı için ağrıların şiddetlenmesine sebebiyet verdiği belirtilmektedir.
 • Kuyruk sokumu ağrısı nasıl geçer, geçmesi için Uzman kişiler tarafından tedavi edilmesi gerekir. Fizik tedavi yöntemleri ile bu bölgede bulunan ağrıların giderilmesi sağlanırken; bazı hastalara fizik tedavi uzun süre uygulanır.
 • Kuyruk sokumunda ağrı yaşayan kişilere masajlar yapılması son derece önemlidir. Masajların uygun noktalara yapılması ile ağrıda yayılma ile dağılması gözlenir.
 • Bu kişilerin oturma simidine oturması ile bu bölgede bulunan ağrının giderilmesi sağlanır.
 • Kişinin tuvalet oturma alışkanlığını değiştirmesi normal tuvalet yerine klozet kullanması bu problemin ağrılarında giderme sağlar.
 • Ayrıca alternatif tıp içerisinde kullanılan yöntemlerle de kuyruk sokumu kemiği ağrılarının giderildiği belirtilmektedir.
 • Kuyruk sokumu kemiği ağrıları nasıl geçer, bu ağrıyı yaşayan kişilerin ağrının bulunduğu bölgeye soğuk uygulama yapması ile ağrıda azalma sağlanır. Yapılacak soğuk uygulamanın cilde temas etmeden havlu ile sarılarak buz uygulaması yapılması tavsiye edilir.
 • Ağrının giderilmesi için sıcak uygulamada oldukça etkilidir. Tuluk içerisine konulan sıcak suyun ağrının bulunduğu bölgeye uygulanması ile bu bölümde rahatlama sağlanır.
 • Kişinin sıcak su ile günlük duş alması buradaki ağrılarda azaltma sağlar.

Kuyruk Sokumu Kemiği Ağrısı Nasıl Geçer Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kuyruk Sokumu Kıl Temizliği

Kuyruk Sokumu Kıl Temizliği

Haber Bülteni