Kuyruk Sokumu Kıl Dömesi Bitkisel Çözüm
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kuyruk Sokumu Kıl Dömesi Bitkisel Çözüm

Kuyruk sokumu kıl dönmesi bitkisel çözüm, Kuyruk sokumu kıl dönmesi özellikle erkeklerde görülen ve yaşam kalitesini sekteye uğratan sancılı bir durumdur. Çoğu zaman kuyruk sokumu bölgesinde kıl dönmesi meydana gelmektedir. Meydana gelmekle birlikte kuyruk sokumumda akıntı ve kaşıntı var diyen hastaların çoğuna kıl dönmesi tanısı koyulabilir. Kuyruk sokumunda ağrı, şişlik, oturamama, akıntı olması gibi şikâyetler meydana gelmekte. Karıştırılan bir hastalık değildir bunun nedeni konumu icadından.

Kuyruk sokumu kıl dönmesi tedavisi nasıldır?

Tek kalıcı tedavi yöntemi cerrahi müdahaledir. Kuyruk sokumu kıl dönmesi bitkisel çözüm ilerlememiş hastalık durumuna ilerlemeyi kesmesine ve bazen iltihaplı bölgeyi içindeki iltihaptan arındırarak hastanın şikâyet yapmamasına yol açar. Bitkisel çözüm erken teşhis vakalarında uygulanması faydalı olur.

Bitkisel çözüm uygulanışı

İlk olarak kara merhem denilen ihtiyol barından pomaddan 2 kutu alın. Bir aktardan iki avuç içi kadar taze ısırgan otu ve bir şişe ısırgan otu yağı elde edin. Yarım litre su kaynatın, kaynamaya yaklaştığı sırada ısırgan otlarını dökün ateşi kısıp 10 dakika süre içinde kaynatın, bir gün bekletip suyun fazla kalanını dökün, kalan ısırgan lapasına aldığınız bir şişe ısırgan yağıyla iki kutu ihtiyol pomadını boşaltıp tahta kaşıkla karıştırın yarı lapa kıvama gelince 3 saat beklettikten sonra kullanıma başlayabilirsiniz.

Kuyruk sokumu kıl dönmesi bitkisel çözümün kullanımı

Kuyruk sokumu üstündeki kılları tıraş ederek o bölgeyi temizleyin ya da tüy dökücü krem de kullanabilirsiniz. Tedavi boyunca o bölge üstünde kıl barındırılmamalıdır. Akşam yatmadan önce hazırlanan lapayı masaj yaparak hastalıklı bölgeye nüfus ettirin üzerini temiz ince gazlı bir bezle kapatın. Bir tavada bir kısmı siyah hale gelene kadar kızartılmış 2 dilim beyaz soğanı sürdüğünüz lapanın üstüne koyup gazlı bezle tekrardan kapatın. Üzerine steril bir bant yapıştırın ve yatın. Sabah olunca sıcak suyla bölgeyi temizleyin. Uygulamayı en az 1 ay boyunca aksatmadan her gün yapın. Lapa ve soğandaki kimyasal maddelerine etkisiyle kıllar dışarı akıp iltihap boşalma yapacaktır.

Kuyruk Sokumu Kıl Dömesi Bitkisel Çözüm Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Kuyruk Sokumu Rahatsızlıkları

Kuyruk Sokumu Rahatsızlıkları

Güncel

Kuyruk Sokumu Kemiği Belirtileri ve Tedavisi

Kuyruk Sokumu Kemiği Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Kuyruk Sokumu Delik Nedenleri?

Kuyruk Sokumu Delik Nedenleri?